Hezkej nadpis :-) ale co to je? Do čeho jsem se to zase nacpal. Krátký článeček na osvětlení pojmů a představení jednoho beambota kategorie Phototropes Hexapodes Jumpers Vibrobots.
Aby jste mě nekamenovali, česky je to šestinohý robot reagující na světlo pohybující se pomocí vibrací. A lidsky, je to zbytek nějaké hračky z kinder vejce, vibrační motůrek a solární článek.
Přišel jsem k tomu jednoduše, při prohlížení netu a hledání podkladů pro programování PICAXE a stavbě robotů jsem narazil na pojem BEAMBOT. Zaujala mě definice - jejich stavba nevyžaduje moc času ani zkušeností. To je něco pro mě. Zkouknul jsem nápady ostatních, mimochodem na některých jsem nic jednoduchého nenašel, a chtěl jsem si postavit alespoň něco malého a opravdu jednoduchého. Takže MBM-B. A dokonce funguje :-))
Pokud byste se chtěli dočíst něco víc o Beambotech, doporučuji vyjít z cs.wikipedie heslo BEAMBOT a navštívit tam uvedené odkazy. Zbytek vygooglíte :-))
Jo a pro rejpaly - MBM-B opravdu umí jen to, co vidíte - chaoticky pobíhat jeli osvícen :-)) a při kontaktu s překážkou změnit směr pohybu.
17.09.2020:aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech
Létejte, co se dá ...