RC klub Kramolín
Dnešní datum: 10. 09. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Druztová - 5.12.2009 - 25
zimní pohár
zobrazení: 1602
známka: 0


* První letošní polétání

Vydáno dne 30. 08. 2022 (488 přečtení)

A zároveň asi i poslední.

Je to opravdu tak, ale moje první letošní vytažení letadel nastalo až poslední prázdninový víkend. Ono už před delším časem Ondra prohlašoval, že si o prázdninách zalítáme, ale nějak to stále nevycházelo. Umanul jsem si, že i přes to ten termín dodržím. Podařilo se na poslední chvíli.
V neděli posbírám vysílačku, baterky a Trojplocha s Čmelákem a vyrážím za hospodu. Ne že by tedy bylo ideální počasí, ale ono to snad nějaka půjde. A ono to šlo. Díky Katce dokonce i zdokumentováno.První šel do vzduchu Čmelák. Řekl bych, že navzdory jeho technickému stavu se v silnějším větru držel docela hezky.Spořádaným opisováním osmiček s občasným vybočením po nárazu větru jsem si osvěžil návyky na ovládání letadla (proboha, kdy jsem naposledy letěl, když tedy pominu simulátor při neúspěšném tréninku na L-39?).Po Čmeldovi jsem posadil do vzduchu Trojplocha. Poletování bylo přerušeno projíždějícím autem (sakra kam to jel???). Zastavil kousek ode mne, že se podívá, šel jsem k zemi. Nerad bych se mu podíval do čelního skla.Druhý start, pokusy o pomalé průlety, aby Katka stihla alespoň nějakou fotku. Stihla.

Baterky vylítány. Na chalupě jsem kouknul co bude třeba opravit, kromě vylepšení ukotvení pilota v Trojplochu (teď je jen pohledově naaranžován a lehce přichycen a při přistání většinou vypadne) nic. Ale asi si ušetřím i tuhle práci a uložená letadla už nechám odpočívat.

A na závěr jedna fotka, když fotograf marně hledá letadlo a snaží se o dobrou kompozici - ale i tak se mi líbí :-)
Celý článek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek