RC klub Kramolín
Dnešní datum: 10. 09. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Drift Třemošná - 11.1.2008 - 24
pro Mildu
zobrazení: 1781
známka: 0


* Proč a nač jsou stránky RCK?

Vydáno dne 22. 01. 2007 (9836 přečtení)

Co to je VSMK? Co to je RCK? Co to je www.hranol.cz? Malé zamyšlení a návodné pošťouchnutí pro kolegy. Když už jste chtěli strány tak je máte.

Popis modelářských začátků každého z nás si bude každý moci přečíst v jednotlivých článcích, až je napíšeme. Tohle je jen malý komentář ke vzniku stránek.
To mi takhle po delších diskusích zda auto ano nebo ne (myslel jsem že ne) přišel 28.4.2006 mail od Ondry. Jako jedna z příloh byla specifikace VSMK:

VOLNÉ SDRUŽENÍ MODELÁŘŮ SE ZÁKLADNOU V KRAMOLÍNĚ

AUTOMOBILOVÁ SEKCE

KATEGORIE RC ELEKTRO 1:10

Volné sdružení modelářů se základnou v Kramolíně je volný spolek modelářských nadšenců, kteří se ve svém volném čase (modelářská činnost není jejich povoláním) zabývají RC modely automobilů (mimo jiných činností a modelů...) a s tichou podporou svých rodin se svými (ale i s cizími) modely jezdí a mezi sebou soutěží a své (ale i svých kolegů) modely vystavují, oprašují a především stále opravují. Základní myšlenkou sdružení je heslo „Kdo si hraje, nezlobí!“

Pravidla karegorie: Typ modelu: RC model automobilů kategorie WRC/Rallye v měřítku 1:10 s pohonem elektromotorem
Podvozek: Tamyia typ TT-01 v základním provedení, jako doplněk povolen plastový (nebo podobný) kryt podvozku (originál .Tamyia nebo jiný se stejnou funkcí)
Karosérie: libovolná lexanová karosérie vozu kategorie WRC/Rallye v měřítku 1:10 šíře 190mm
Pneu: max. 2sady disků s pneumatikami pro různé povrchy – 1sada pro asfalt (většinou originální součást podvozku TT-01) a 2sada pro terén (kola „rally“)
Pohon: komutátorový elektromotor řady „540“ bez úprav a změn – součást podvozku TT-01, povoleno pouze doplnění hliníkového chladiče motoru
Regulátor: elektronický regulátor motoru Tamyia v originálním provedení (jako součást podvozku TT-01) bez úprav a tuningu, povolený doplněk pouze externí BEC obvod pro napájení přijímače
Akubaterie: akupack 6ti článků velikosti „SC“ (7,2V) porovnatelné kapacity (např. 2400mAh)
Servo řízení: libovolné standardní servo doplněné servo-saverem
RC souprava: libovolná modelářská RC souprava („páčková“ nebo „volantová“) pracující na frekvencích 40MHz nebo 27MHz, přijímač může být doplněn jinou než originální anténou stejných vlastností (např. „barevné antény apod.)
Ložiska: originální kluzná ložiska nebo výměna za ložiska kuličková (sada Tamyia nebo jiná stejných vlastností)
Tlumiče: povoleny pouze originální třecí tlumiče a originální pružiny, (výměna pružin a tlumičů možná pouze po dohodě a u všech členů sdružení)
Kardan: povolen pouze originální kardan, (výměna kardanu za hliníkový možná pouze po dohodě a u všech členů sdružení)
Pastorek: povolen pouze originální pastorek, (výměna pastorku možná pouze po dohodě a u všech členů sdružení)
Ramena: povolen pouze originální ramena, (výměna ramen možná pouze po dohodě a u všech členů sdružení)
Poloosy: povolen pouze originální poloosy, (výměna poloos za hliníkové možná pouze po dohodě a u všech členů sdružení)
Držák motoru: povolen pouze originální držák motoru, (výměna držáku za hliníkový možná pouze po dohodě a u všech členů sdružení)
Osvětlení: povoleno doplnění modelu osvětlením (originál Graupner nebo jiné s podobnou funkcí)
Doplňky: jakýkoliv další tunning nebo další doplňky modelu a podvozku možné pouze po dohodě a schválení ostatními členy sdružení
Pomůcky: povoleny libovolné pomůcky (např. otočný stojánek) a nářadí (např. tool-set Tamyia). Ostatní pomůcky a doplňky nesmí mít vliv na jízdní vlastnosti a charakteristiky modelu – vyjímky možné pouze po dohodě a schválení ostatními členy sdružení

Sportu zdar a modelářství v Kramolíně obzvlášť!


K tomu byly přiloženy další soubory s vyobrazením auta, náhradních dílů a spoustou dalších serepetiček které nutně potřebujeme, ale to asi jindy.

No na přelomu roku 2006/07 přišel Martin s tím, že by udělal web o našich autech, já v té době nevěděl co s mým Hranolem a tak jsem to zkombinoval. Vidíte tedy naše klubové stránky.

A RCK? prý budou výšivky na tričky, samolepky,... tak tedy něco krátkého, úderného RCK - RC KRAMOLÍN.

Celý článek | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek