Dnešní datum: 10. 09. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks

poslední závod WinterCupu, Nepomuk 7.3.2009
zobrazení: 1739
známka: 0

* Race of Champions 1.12.2007

Vydáno dne 03. 12. 2007 (4857 přečtení)

V sobotu 1.12.2007 se jel závěrečný závod RC Hobby Rally Cupu a společně s ním volný závod RC modelů příchozích dětí.

Race of Champions pořádal RC- Cars Nepomuk, nám svěřili (=hodili na krk) závody dětí. K RoC jen krátce z mého pohledu, věřím, že se svojí troškou do mlýna přijdou ostatní.
Závody pro nás začaly v pátek (nepočítám předběžné domluvy cca týden až 14 dní předem). Na 21,00 byla volná hala a tak pořádající klub a my (tzn. Milda za Nepomuk, Já, Ondra, Martin a Honza za RCK) jsem mohli začít se stavbou tratí. Popisovat výstavbu nebudu, jen zkonstatuji, že o půlnoci bylo na 95% hotovo. Ráno v sobotu na 7,30 jsme byli nastoupeni k posledním úpravám a od 8 se začali sjíždět ostatní.
Na dopoledne byly vyhlášeny rozjížďky ve 2 skupinách systémem každý s každým a podle výsledků ve skupinách se nasazovalo do odpoledního vyřazovacího závodu. Rozjížďky jsme absolvovali v pohodě, šlo v podstatě najet trať a nerozbít auto. Každému z RCK se podařilo i několikrát svoji rozjížďku vyhrát a tak panovala klubová spokojenost. Skupiny se nakonec nedojeli kompletní, ale každý z účastníků odjel 9 jízd a tak Milda konstatoval, že je to postačující k nasazení do odpoledních závodů. Před odpoledními závody Milda změnil směr trati a tak dopolední trénink téměř přišel vniveč. Nalosování do vyřazovacích bojů zaručovalo pro každého minimálně 2 jízdy pokud by se nám nepodařilo vyhrát. Nicméně všem všem se jednou vyhrát podařilo a Ondrovi dokonce dvakrát a tak jsem si i odpoledne dostatečně zazávodili. O senzaci se málem postaral Michal, který jel s Danym Bartošem 1:2 a možná, kdybych ve druhé jízdě nezačal povzbuzovat, tak ho vyřadil. Bohužel znervózněl a v poslední zatáčce udělal chybu a těsně prohrál. Eliška a Petra se umístili na děleném 25.-32. místě, Martin, Honza, Michal a já jsme se umístili na děleném 17.-24. místě, Ondra na 13.-16. děleném místě.
Po skončení závodů proběhlo vyhlášení RoC, celkových výsledků RC Hobby Rally Cupu a závěrečná tombola. Podařilo se nám vyhrát v tombole i nějaké hodnotné ceny a tak panovala spokojenost. Ovšem s vyjímkou Honzy, Michala a Elišky, kteří v tombole vyhráli po lahvičce slivovice, která jim jako nezletilým nemohla být předána. Asi nejhůře to nesl Honza, kterému do 18. chybí opravdu málo.
V 17,00 byl závod ukončen a do 20,00 jsme likvidovali tratě a uklízeli tělocvičnu. Sám za sebe považuji závody za velmi slušně uspořádané a hezky jsem se svezl. Takže ahoj na RC Hobby Rally Cupu 2008.
No a o závodech dětí se dočtete v samostatním článečku.

Pár fotek od Báry najdete v galerii a velký balík fotek na webu Romanzla.

Celý článek | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek