RC klub Kramolín
Dnešní datum: 10. 09. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

H.M.S. Inflexible - 14
bitevní křižník
zobrazení: 1033
známka: 0


* Nová sezóna, nové auto, nový transportní kufr ?

Vydáno dne 16. 03. 2015 (2231 přečtení)

No, nový úplně ne, jen pár nutných a nenutných úprav.

Úplně původně jsem měl v plánu, že letos do jednoho kufru „scucnu“ auto, baterky i vysílač. Cha, cha, jak bláhová představa !!! Už jenom zkouška uložení samotné kastle Tatry 603 mě těžce vyvedla z omylu - Míra musel být vizionář, když tenhle kufr kupoval - kastle se tam vešla tak akorát !!! A když se ještě dala na podvozek, bylo to jasné - baterky a vysílač zůstanou ve svém kufru a k autu se vejde tak akorát pár náhradních dílů a nějaký ten hadr a štětec !!!

“Tatra natěsno“Abych si trochu užil pokusu o nějakou tu inovaci, změřil jsem si vnitřní rozměry spodku kufru a začal shánět nějakou tu vhodnou krabici dovnitř. Doma nějaké ty zásoby byly, ale k plné spokojenosti to nestačilo. Takže byl alespoň důvod k návštěvě hobbymarketů, kde jsem opět vypadal jako blázen, když jsem si tam skládal krabičky vedle sebe a pak tam poletoval s metrem … :-). Samozřejmě, že jsem žádnou vhodnou jednu velkou nesehnal, ale nějak jsem to zkombinoval z menších, které po mírné úpravě (ořezání některých estetických převisů) na dno kufru pasují. Do těchhle krabiček jsem nacpal nějaký ten náhradní díl (ND na TAčko rozhodně zatím nedosahují velikosti zásob na TTčko … :-)), mezi ně v pytlíku náhradní motor a regl (zatím Mig a TEUčko, až najdu někde zapomenutý podvozek TTčka, tak z něj půjde do kufru stříďák a regl) a nějaký ten štětec.

“krabičky na dně“Tak, spodek máme, pod auto se podloží nějaká ta fólie - provizorně tam je bublinkovka - a teď se budeme věnovat víku kufru. Pravá strana zůstává beze změn, jen pod hodiny přibyly stálé kolíčky pro Míru Wimmera a Vaška Polatu. Na prostředku toho moc změnit nešlo a ani nebyl důvod. Zato vlevo se inovovalo - TTčková výztuha šla do depozitáře a svěrky do krabiček na dně kufru. A volné místo přímo volalo po stojánku pod auto, konkrétně po tom, co jsme dostali v Rejštejně od organizátorů RC Rally ZČ za loňskou sezónu. Po drobných úpravách výztuh víka kufru pásnul přesně a pod něj se ještě krásně vejde hadr v pytlíku. Super, tohle museli „kluci Třemošenský“ vyměřovat přímo u mě v kufru !!! :-) Na stojánku shledávám jen jeden malý nedostatek - nožičky jsou zespodu trochu ostré a mám strach o poškrábání stolečku. Pokoušel jsem se na ně vymyslet nějako ochranu, ale zatím jsem nebyl moc úspěšný. Třebas už to někdo vymyslel a já to nenápadně okopíruji … :-).

“auto a víko kufru“Tak tohle tedy máme, zbývá udělat poslední výstupní kontrolu a pak už můžeme vyrazit na závody. Jo, ještě jsem musel dovymyslet nějaký „forichtung“, aby kastle samovolně furt neopouštěla parohy podvozku (když tam nejsou sponky) - blbě se to pak vyndává, ten laminát se odmítá nechat promáčknout … :-) Na fotkách už to není, ale něco jsem vymyslel, uvidíme, jak to bude fungovat …

“důkladná kontrola“Výstupní kontrola provedena, hurá na závody …. :-)


Celý článek | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek