RC klub Kramolín
Dnešní datum: 10. 09. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Kramolín 6.6.2015 - 19
Kramolín 6.6.2015
zobrazení: 797
známka: 0


* Sezóna 2019 klepe na dveře …

Vydáno dne 22. 03. 2019 (1964 přečtení)

… je čas představit novinky.

RCK 2019 – RC Rally Západní Čechy:
karosérie - BMW M3 E30 / M3 GTS RCK
podvozky – Tamiya TA02 EVO I., Tamiya TA02 EVO II., Tamiya TT01 EVO xy, Tamiya TB …
piloti – novako, MartiN, Martinka, TonyC (?), MiraW

- na závodní tratě se nám v barvách RCK vrací Martinka, letos v plné síle a s licencí, dokonce pojede i za tým RCK – sice ne s karosérií BMW M3 E30, ale bavorák v klubových barvách to bude … :-) Dokonce jí tatínek přepustil svojí TA-02 EVO I. (4WD) a sám šel zpátky do TTčka (TT-01 EVO xy) a plánuje prý i předokolku. A pokud bude móóóóc hodný, tak mu možná postavím pro další rok TA02 EVO III. by novako … :-)

- po roční pauze se Škodovkou se vracíme k bavorákům, novou kastli má jen Martinka …

-západočeský seriál s námi opět pojede Aleš Sladký s loňskou kastlí Porsche 911 a s podvozkem TA02 EVO II. (jako já) a také Sebík Fišer, který změnil nejen podvozek – musel vzít zavděk mým TT01 EVO II., když loňský TT01 EVO III. v rámci intenzivního tréninku rozštípal na „trsátka“ :-), ale také s „novou“ kastlí Audi TT, páčto jeho loňský „myšák“ v rámci tréninků nevydržel ani moje laminovací opravy … :-) Oba pojedou jako „soukromníci“, ale s licencí …

- pro doplnění, RC Rally ZČ 2019 startuje prvním závodem 6.4 v Nýrsku …


RCK Jih 2019 – RC Rally Tábor:
karosérie – Mitsubishi Lancer EVO X.
podvozky – Tamiya TA02 EVO II.
piloti – novako, AlešS

- s laskavým svolením členů RCK mi bylo dovoleno „založit“ odnož RCK pro jižní kraje, tedy RCK Jih, která se bude snažit reprezentovat RCK v jihočeském seriálu RC Rally, dnes již jediném zbylém (po loňském zániku RC Rally Český Krumlov), tedy RC Rally Tábor. V roce 2018 jsem si „na jihu“ zkušebně odjel rally v Křemži a následně se nechal Alešem ukecat k účasti (jak čas dovolí) v celém seriálu, takže jsme si zakoupili i licence, „založili“ tým (RCK Jih) a udělali nové karosérie („desítka myšák“). Dovolím si též tvrdit, že Aleš byl také iniciátorem skoro všech změn na podvozku (kromě změny motoru a reglu), tedy toho, co jsem popsal v minulých článcích. Ale, běda Vám (a běda mu …), jestli mi to nepůjde …. :-)

- o samostatné kastli pro RC RT jsme diskutovali již dříve, potíž byla se domluvit na typu apod. a hlavně to realizovat. Původní nápad byla Lancia 037, ale „táborští“ mají přísnější pravidla a nemůže u nich 2WD předloha jezdit jako 4WD. Takže jsme hledali dále a z volby Toyota Celica nebo Mitsubishi Lancer vyhrál „myšák“, mj. i proto, že má „světelnou instalaci“. Domluveno, objednáno, ale pak mi volá p.Žulkevič, že námi vybranou kastli má jen jednu, druhou má od Tamiye (mírně dražší) – souhlasím, „tu jednu“ si bere Aleš a já si beru „tamku“.

- zbarvení – preferovali jsme jednoduchost, mj. i proto, že jsem byl líný dělat nějaké „harakiri“. Na základní červené metalíze jsme se shodli rychle (je to origo odstín Mitsubishi EVO X.), doplňující bílé pruhy jsem skromně vymyslel já – netušili jsme, že Alešovo kastle má na rozdíl ode mne zrcátka a křídlo černé :-) Ale nakonec je to pěkné (dokonce móóóc pěkné) a rozlišitelné, dělat to někdo šikovnější než já, bylo by to jistě i nádherné …

- osvětlení – nejsou využité všechny paraboly (každé světlo má tři), blinkry zůstaly volné, LEDky objednal Aleš „někde“, ale svítí moc pěkně. Stejně tak objednal i rc spínač, který, jak jsme pak zjistili, toho umí víc, jen já to mám složitější, páčto můj vysílač ovládá třetí kanál poťákem (ne spínačem), takže musím točit tam a zpátky jak … Ale je to hezký … :-) – to světlo, ne to točení …

- Táborský seriál jede jeden závod i jako noční, takže pilně pracujeme na pořádné světelné rampě, snad to do toho závodu stihnem … :-)

- pro doplnění, RC Rally Tábor 2019 startuje prvním závodem 23.4 ve Světlé nad Sázavou, oba jsme přihlášení … :-)

Mitsubishi Lancer EVO X. pro RCK Jih
Celý článek | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek